ped-medical-facebook
ped-medical-hun HU ped-medical-svk SK
0907 642 794

Služby

O pedikúre:


Pedikúra - profesionálne ošetrenie nôh


Hlavné úlohy pedikúry sú: funkcia preventívna, funkcia hygienická a funkcia liečebná.
Pedikérska starostlivosť o nohy má význam nielen estetický,kozmetický, ale hlavne zdravotníckej prevencie.
Estetická a kozmetická starostlivosť Vám zabezpečí že Vaše nohy budú vyzerať čo najlepšie. Pravidelnou profesionálnou starostlivosťou o nohy možno ochoreniam nôh predísť. Odborne prevedená pedikérska starostlivosť zabraňuje zhoršeniu nepríjemných zmien na chodidlách a zamedzuje bolestiam,včas Vás upozorní na začínajúce problémy. Pravidelne vykonávaná pedikúra môže odstrániť problémy,ktoré by pri zanedbaní mohli viesť i k trvalým následkom. Jej liečebná funkcia spočíva v odstránení drobných nedostatkov a chorôb nôh, akými sú napríklad zarastanie nechtov,odstraňovanie otlakov,kurích ôk a podobne. Pedikúra nenahrádza lekársku starostlivosť pri chorobách nôh, ale veľmi napomáha pri liečbe. Venujte preto starostlivosť aj nohám,tak ako sa pravidelne staráte o vlasy, ruky, tvár, telo aj vaše nohy si zaslúžia rovnakú pozornosť a starostlivosť! Na to aby slúžili svojmu účelu musia byť nohy zdravé.


Suchá pedikúra


Má obrovskú výhodu v tom, že pravdepodobnosť poraneniu je minimálna, nakoľko sa ošetrenie prevádza výlučne bez skalpela. Pedikérka používa profesionálny vysokootáčkový prístroj s odsávaním a nadstavcami rotačných fréz rôznych veľkostí, ktoré kožu a nechty veľmi jemne a šetrne ošetria. Umožňujú obrusovanie zrohovatenej kože prirodzeným spôsobom a zaručujú, že pri pravidelnom ošetrení sa rast zrohovatenej kože spomalí. Rovnako ako ošetrenie nechtov je bezbolestné aj ošetrenie bolestivých a zatvrdnutých otlakov, kurích ôk, či mozoľov.


Mokrá pedikúra


Spočíva v kúpeli nôh s pridaním osviežujúcich a zmäkčovacích prípravkov, väčšinou kúpeľných solí. Keď sú nohy pripravené a vydezinfikované, pedikérka škrabkou odstráni stvrdnutú pokožku na päte, pod prstami, na hrane palca, pod palcom a na bruškách chodidiel. Potom ostrihá nechty dorovna a vyformuje ich aj zapilovaním. Tvarovaním nechta v rovnej línii zabráni bolestivému zarasteniu. Skontroluje kurie oká, otlaky na vrchnej strane a medzi prstami. Opatrne ich odstráni a odporučí domáce ošetrenie. Pre zvláčnenie kože nanesie krém alebo iný prípravok vhodný pre chodidlo.


KART pedikúra


Umožní robiť pedikúru pomocou špeciálnych nástrojov. Sú založené na ovocnej kyseline, ktorá jemne a bez použitia súborov umožňuje odstrániť mŕtve epidermis. Niekoľko minút po aplikácii týchto prostriedkov sa problémové oblasti stávajú mäkšími, kurčatá a mozoly sa dajú ľahko odstrániť jednoduchým pemzovým kameňom. Zo všetkých existujúcich typov pedikúry sa to považuje za najcitlivejšie a menej traumatické. Okrem toho sa znižuje riziko infekcie.
Vhodné aj pre diabetikov.
Čas trvania: 1 hod. 10 min

ped-medical-kart-pedikura
ped-medical-kart-pedikura
ped-medical-kart-pedikura

Zhrubnutá koža


Zhrubnutá koža je prirodzená obranná rakcia, ale ak zhrubnutú, ztvrdnutú kožu, mozoly neodstánite budú zvyšovať tlak v danej oblasti a telo sa bude ešte viac brániť zvýšenou produkciou ztvrdnutej kože, ktorá sa bude hromadiť a spôsobovať bolesť! Dôležité je predchádzať tomuto procesu a to tým, ako sme si už spomínali, budete rovnomerne rozkladať tlak na chodidlá! Ak neodstránite príčinu zhrubnutá koža sa bude neustále vracať. Ak nadmerne zaťažujeme chodidlá plošne alebo len lokálne, hrozí že sa koža môže poškodiť. Preto sa telo bráni hrubnutím kože. Všimnú si to najmä ženy, ktoré nosia opätky a ľudia čo športujú-koža na bruškách a pätách je zhrubnutá a suchá, máva zväčša nažltlú farbu. Na domáce ošetrenie odporúčame pilník na päty, prípadne keramickú škrabku, ktoré čiastočne odstraňuje nánosy zhrubnutej kože. Odporúčame Vám, navštívte pedikérsky salón a nechajte si nohy ošetriť a spýtajte sa na správnu domácu starostlivosť. Po odstránení zhrubnutej kože je následne dôležitá aj správna hydratácia, ktorá napomáha navrátiť koži jej oslabenú funkciu.


DIABETIK


Diabetici musia dodržiavať každodennú disciplinárnu starostlivosť o svoje chodidlá. Ak sa o chodidlá nemôžu postarať sami, je nesmierne dôležité, aby im pomohli v starostlivosti rodinní príslušníci.
Prevencia je najdôležitejším faktorom u diabetikov, pravidelná denná starostlivosť o chodidlá zahŕňa:
Hygienu nôh, odbornú medicinálnu pedikúru, ktorá je bez rizika poranenia kože, ošetrenie každej aj drobnej odreniny na nohách, nosenie správnej obuvi a ponožiek, ktoré musia byť bezšvové.


ODBORNÉ OŠETRENIE ZARASTENÝCH NECHTOV A ŠPONOVANIE

 • ponúkam efektívne riešenie problému so zarastaním nechtov
 • riešenie zarastených nechtov aj po neúspešnom chirurgickom zákroku a zápalovom procese
 • pracujem s prvou unikátnou technológiou PODOFIX, ROSS FRASER a TITÁNOVOU NIŤOU
 • bezbolestná, neinvazívna metóda riešenia zarastených a zdeformovaných nechtov

Hlavné výhody technológie:

 • vo väčšine prípadov takmer okamžitá úľava od bolesti
 • dlhodobé zlepšenie
 • presná a veľmi šetrná aplikácia (špony sú vyrobené namieru v centre pedikúry)
 • žiadne obmedzenie klienta pri chôdzi a pracovnej záťaži
 • najúčinnejšia alternatíva chirurgického zákroku
 • špony sú klasifikované ako zdravotnícka pomôcka, napr.ako zubný strojček

NECHTOVÁ PROTETIKA


Nechtová protetika sa používa pri chýbajúcej časti nechtu.
Ak ide o protetiku rozsiahlejšiu, hovoríme nie len o estetickej úprave, ale hlavne o funkčnej úprave.
Používajú sa UV gély, akryly, alebo špeciálne materiály na výrobu nechtových protéz.
Pred aplikáciou protézy, necht ošetrím, obrúsim a dôkladne vyčistím nechtové valy.
Po aplikácií sa nanesený materiál nechá potrebnú dobu vytvrdnúť a upravím ho do vhodného tvaru.
Nechtová protéza sa skracuje v domácich podmienkach piľovaním, alebo odborne v pedikérskych salónoch zbrusovaním.
Protézu vymieňame po 2 až 3 mesiacoch.


OKLÚZIA V PEDIKÚRE / OŠETRENIE PRASKLÍN


Prasklina (ragada), je veľmi častá a zároveň nepríjmná záležitosť. Hlavne na pätách (ale aj iných častiach nohy).
Pri okluzívnom zábale ide o snahu niečo uzatvoriť. V tomto prípade prasklinu (ragad).
Vyskytuje sa na zhrubnutej koži (hyperkeratóze), ktorá má nedostatočnú elasticitu.
Bolestivé a krvácajúce praskliny vznikajú vtedy, keď prasklina siaha až do zamše, kde sú kapilárne zakončenia ciev.
Praskliny ošetrujeme jemným zbrúsením, na pokročilé-hlboké praskliny aplikujeme okluzívny zábal.


POŠKODENÝ NECHT


Mykóza nechtov (onychomykóza), ako aj mykóza plosky nohy, je veľmi častým javom.
Trpí ňou 3 až 8% svetovej populácie. V niektorých skupinách osôb (športovci, seniori, ľudia s oslabenou imunitou...) je číslo vyššie.
Onychomykózy patria medzi prenosné choroby - jedinec s mykózou kože a nechtov je pre svoje okolie nebezpečný z hľadiska šírenia infekcie (najviac v období odlučovania kožných šupín a drobivosti nechtov).
Postihnutý necht zbrusujeme, aby sa odstránila čo najväčšia časť mykotického napadnutia. Na takto pripravený necht aplikujeme antimykotiká, ako napr. Canesten masť, Mykored forte krém, alebo posielame klienta na dermatológiu.
U nás v salóne je možnosť odobratia vzorky, ktorú zasielame do laboratória na testy. Na dermatológiu už prichádzate s výsledkom z kultivácie.
Tak, ako preliečenie mykózi, veľmi dôležitá je aj dekontaminácia všetkého s čím prišla napadnutá noha do styku. To znamená, dezinfikovať ponožky, pančuchy, obuv, papuče, podlahu.


LAKOVANIE NECHTOV - DOKONALÁ PEDIKÚRA

 • farebné alebo francúzske lakovanie
 • aplikujem Rocklac s vysokým leskom - gelovým efektom
 • laky sú bez DBP, toluénu a formaldehydu
 • zabezpečím požadovaný odtieň a druh (značku) laku podľa požiadaviek mojich klientiek

Individuálne ortopedické vložky na mieru a počítačové vyšetrenie chodidielODOBRATIE STERU DO LAB:

Mykologická analýza patogenných mikroskopických húb.